به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

7موردی که اعتمادبه نفس انگلیسی صحبت کردن بچه ها رو تقویت کنیم

میخواید که فرزندتون مثل یه انگلیسی زبان بومی با اعتماد به نفس و روون حرف بزنه؟ میخواید که فرزندتون با لهجه و گرامر درست صحبت کنه؟ یه سری به این 7 راه خلاقانه ای که برای کمک به بی نقص انگلیسی صحبت کردن بچه ها فرزندتون اومده، بندازین:

برای انگلیسی صحبت کردن بچه ها همه اشتباهاتشون رو صحیح نکنین

با پرسیدن سوال هایی با پایان باز، فرزندتون رو تا اونجایی که ممکنه تشویق کنین که انگلیسی حرف بزنه و بهش فضا برای بحث راجع به موضوع دلخواهش بدین. از صحیح کردن همه ی اشتباهاتش دوری کنین. اگه هر دفعه که فرزندتون انگلیسی صحبت میکنه حرفش رو قطع کنین و اشتباهشو صحیح کنین، اون هیچ وقت یاد نمیگیره انگلیسی رو با اعتماد به نفس و روون حرف بزنه.

اگه فرزندتون ازتون کمک خواست، هیج ایرادی نداره که بهش جایگزین های دیگه ای برای چیزی که میخوان بگن بدین. با این حال، دانش و تجربه ای که توسط ارتباط برقرار کردن با جمله های کاملا انگلیسی به دست میارن، چیزیه که بهشون عزت نفس میده.

برای انگلیسی صحبت کردن بچه ها فرزندتون رو به کلاس سخنوری نفرستید

کلاس های سخنوری به خصوص توی آسیا محبوب هستند. معلم های سخن وری وجود دارند که تخصصشون توی کمک به کودکان برای بهتر شدن لهجه و تلفظشونه.

با این حال، کلاس های سخنوری روشی قدیمی و منسوخ شده ست که بر پایه تکرار و حفظ کردن زیاد متکی شده. بیشتر معلم های این کلاس یه سری حرکات با دهنشون انجام میدن و از دانش آموزان میخوان که اونارو تکرار کنند. این روند میتونه خیلی از بچه ها رو بی قرار کنه.

اگه میخواین که که فرزندتون با اعتماد به نفس و روون حرف بزنه، معلم زبان بومی رو انتخاب کنید که بتونن باهم یه مکالمه به زبان انگلیسی داشته باشند.

حرف زدن به زبان انگلیسی رو توی یه فضای غیر رسمی تمرین کنید

بعض وقتا با اینکه حرف های بقیه رو میفهمیم، حرف زدن به زبون دوم برامون یکم سخت تره. تشویق بچه ها به اینکه شروع به حرف زدن بکنن، بدون اینکه مورد قضاوت قرار بگیرند، خیلی مهمه. تلاش برای انگلیسی صحبت کردن میتونه ترسناک یا خجالت آور باشه، بنابر این تمرین توی یه فضای خودمونی میتونه کمکتون کنه.

همیشه یادتون باشه که بچه ها زبان اولشون رو چجوری یاد گرفتن. از طریق مکالمه های غیر رسمی، نه درس خوندن. اگه میخواید به فرزندتون کمک کنید که روون و سلیس صحبت کنه، بهش فرصت بیشتری برای داشتن مکالمه های واقعی به انگلیسی بدید.

بچه ها رو زود در معرض انگلیسی زبان ها قرار بدید

تلفظ کردن سخته. برای مثال کلمه ی “comb”، “bomb” و “tomb” رو در نظر بگیرید. موقع خوندن آخر همشون عین همن. ولی دانش آموزان زبان دوم معمولا با این کلمات درگیرند.

تلفظ یکی از چیزایست که با گوش دادن به یه انگلیسی زبان بومی درست میشه. گوش کردن غیر فعال راه خیلی خوبی برای یادگیریه، ولی تلفظ توسط یه انگلیسی زبان بومی احتیاج به تصحیح داره.

خبر خوب اینکه ما کلی منابع خوب مثل کارتون ها و برنامه های مختلف داریم که بتونیم ازشون استفاده کنیم.

زیاد تمرین حرف زدن بکنید، انقدر روی گرامر تمرکز نکنید

بهترین راه برای یاد گرفتن زبان، صحبت کردن با یه فرد انگلیسی زبانه. گرامر و لغات چیزهایی هستند که توی زمان خودتون هم میتونین یاد بگیرین. ولی اگه از این دانش استفاده نشه، به سرعت فراموش میشه. مخلوط کردن گرامر و لغات با مهارت های ارتباطی واقعی، راه اصلی برای استاد شدن توی یه زبانه.

گرامر انگلیسی میتونه یکم گیج کننده باشه، ولی بهترین روش یادگیریش از طریق صحبت های طبیعیه،  که درک مستقیم بیشتری از زبان میتونه پیشرفت کنه. بچه ها رو اجبار نکنین که قوانین گرامری رو حفظ کنن. ازشون بخواید که قوانین رو از طریق حرف زدن عادی یاد بگیرند.

از روش های بامزه برای یاد دادن کلمه ها استفاده کنید

دانش آموزان اول از همه نیاز به دایره لغات دارند، که در ابتدای کار برای ساختن جمله ها ضروریست. بدون داشتن دانش لغوی، اصن مکالمه ای برای داشتن وجود نخواهد داشت.

به کار گیری بازی ها و سرگرمی های دیگه مثل لگو یه راه فوق العاده برای بهتر کردن دایره لغات بچه هاست. یادگیری لغت ها رو جذاب کنید و فقط در حد کتاب نمونید.

بچه ها متفاوت یاد میگیرند

و در آخر، یادتون باشه که هر بچه ای یه جور یاد میگیره. به هر مشکل فرزندتون نزدیک بشید و راه حل کردنشون رو پیدا کنید. مطمئن شید که زمان کافی برای تمرین کردن هر ایرادی که نیاز به رفع شدن داره، میزارید. حالا چه کمک توی گوش دادن باشه، درک مطلب، گرامر و یا تلفظ.

اگه میخواید که فرزندتون با اعتماد به نفس و روون انگلیسی صحبت کنه، هر روز در کنارشون باشید تا پیشرفت کنند.

 

 

https://www.spokenenglishpractice.com/7-things-help-children-speak-english-confidently-fluently

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *