به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

محدودیت برای بازیهای کامپیوتری کودک

بازیهای کامپیوتری

نویسنده گزارش آیووا دو راه حل و پیشنهاد جهت محدودیت برای بازیهای کامپیوتری به والدینی که در مورد بازی های کامپیوتری فرزندان خود نگران هستند ، ارائه داده است.در واقع بازی وسیله‌ای است که باید کودک را برای ورود به دنیای بزرگ‌ترها آماده کند و اشتباه است که والدین آن را صرفا به عنوان سرگرمی بچه‌­ها تلقی کنند.

اولین توصیه این می باشد که میز کامپیوتر و کامپیوتر را در محل پررفت و آمد خانه قرار دهیم تا بازی ها به راحتی قابل کنترل باشند.

اطمینان حاصل کنید که فرزند شما فقط به بازیهای کامپیوتری، اپلیکیشن ها و فیلم‌هایی که متناسب سن اوست دسترسی دارد.
با فرزندان بزرگ‌تر خود صحبت کنید که ابزار کامپیوتری و همچنین اینترنت را در اختیار فرزندان کوچک‌تر بدون نظارت و کنترل قرار ندهند.

دومین توصیه این است که برای انجام بازیهای کامپیوتری برای فرزندانمان محدودیت زمانی قائل شویم. پژوهشگران توصیه می کنند که کودکان نباید بیشتر از دو ساعت در روز مقابل صفحه نمایش بشینند( اعم از تلویزیون، کامپیوتر و..)

اگر شما نمی توانید به طور مستقیم کامپیوتر و بازی های کامپیوتری را کنترل کنید می توانید از کنترلهای والدینی برای تبلت یا گوشی های هوشمند و کامپیوتر برای محدودیت دسترسی به بازیهای کامپیوتری اعمال کنید.

همچنین لازم به ذکر است که  علاوه بر محدودیت برای بازیهای کامپیوتری در دو بخش مورد اشاره،در خصوص محتوای بازیهای کامپیوتری و آن لاین هم والدین نظارت لازم را داشته باشند زیرا برخی از بازیهای مخصوصا آن لاین از موضات مناسب برای کودکان برخوردار نیستند.

همچنین از بازیهایی که محتوای خشونت دارند باید برای کودکان جلوگیری شود تا در آینده اثرات منفی بر روی آنها نداشته باشد. پس والدین باید محدودیت برای بازیهای کامپیوتری کودکان را جدی بگیرند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *