به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

میزبان بازی دوزبانه باشیم

قرار بازی با دوستان برای یادگیری زبان، راهی عالی برای در معرض زبان قرار گرفتن و ایجاد نیاز برای استفاده کردن از آن میان بچه هاست. یه چیز جادویی توی بچه های دوزبانه وقتی که هم سن و سالان خودشون رو در حال استفاده از همون زبان میبینند، وجود داره.

قرار بازی دوزبانه برای مسیر یادگیری زبان ما خیلی مفید بوده. این یه راه عالی برای نشون دادن ارزش برقراری ارتباط در اسپانیایه.

اما معمولا، اگر بخوایم قرار بازی برای بچه ها تنظیم کنیم، مجبوریم خودمون این کارو بکنیم. روند برنامه ریزی برای این روز ممکنه یکم ترسناک به نظر بیاد و ما با خودمون فکر کنیم که اصلا ارزش دردسر داره یا نه؟.

قطعا که داره اما اجازه بدید من بهتون ایده هایی رو معرفی کنم که اون روز رو برای شما قابل مدیریت و برای فرزندانتون ثمر بخش کنه.

نکات مدیریت قرار بازی دوزبانه

  • کوتاه نگهش دارید

باید اون زمان طلایی رو پیدا کنید که در اون هم به بچه ها زمان کافی بدید که خودشون رو گرم کنند و هم بتونین جوری جمع و جورش کنید که کسی دعوا نکنه. بچه ها از حرکت زیاد خسته میشند. پس مطمئن شید که یه پایان شاد داشته باشه. من بهتون پیشنهاد میدم که از قبل با پدر مادر ها یه زمان پایان هماهنگ کنید که همگی در جریان برنامه باشند.

  • برای خوراکی برنامه داشته باشید

مطمئن شید که قبل از شروع قرار فرزندتون سیره. خوراکی دم دست داشته باشید. ولی با بقیه والدین هماهنگ کنید تا ببینید آلرژی یا ترجیح خاصی نداشته باشند.

  • گروه کوچیکی از بچه ها رو دعوت کنید 

هر چه تعداد کم تری از بچه هارو دعوت کنید، مدیریتش برای شما آسون ترخواهد شد. این موضوع مخصوصا در قرار های بازی برای زبان مهم است، چرا که ما میخوایم مطمئن شیم که بچه ها به زبان هدف باهم تعامل میکنند. اگر تعداد اعضای گروه زیاد باشه، من میتونم تقریبا گارانتی کنم که در آخر همگی به زبان اول با همدیگه حرف میزنند. یه گروه کوچیک این امکان رو به شما میده که زمان برقراری ارتباط با هم سن و سالان خودشون روی زبان آنها تمرکز کنید.

  • برای بازی دوزبانه برنامه ریزی کنید

بچه ها بسته به سنی که دارند مهارت های شناختی متفاوتی دارند. ما میخوایم که بدون اینکه بچه ها متوجه شوند توی بازی هاشون روی زبان تمرکز شود. این به این معنیه که به احتمال قوی شما مجبور خواهید بود که فرم هایی از بازی رو سازمان دهی کنید که هم به ما در معرض قرارگیری با کیفیت بدهد و هم بچه ها رو سرگرم کند. میدونم که برای بعضیا، ایده ی طراحی بازی توی قرار بازی ترسناکه، اما زیاد بهش فکر نکنید.

بچه ها خیلی چیزا از بازی یاد میگیرند!  به این فکر کنید که بچه ی شما چی رو از همه بیشتر دوست داره؟ اون چه جوری دوست داره بازی کنه؟ اسباب بازی/ بازی/ فعالیت مورد علاقه اش چیه؟ از همون ایده بگیرید و همون کاری رو که با فرزند خودتون میکردید، با 2 یا چند همبازی بیشتر انجام بدید. به همین سادگی

  • از یه کتاب شروع کنید

یه راه عالی برای شکستن یخ بچه ها و فرستادن سیگنالی که بچه ها متوجه بشن توی قرار بازی دوزبانه روی چه زبانی تمرکز میشه، خوندن یه کتاب ساده و کوتاه به زبان هدفتونه. مطمئن شید که خیلی طولانی نباشه که بچه ها حوصله شون سر نره.

  • به ترکیبتون آب اضافه کنید

بچه ها معمولا تو هر سنی عاشق بازی کردن با آب هستند.اگر ایده هاتون تموم شد. چند ظرف بزرگ و چند تا وسیله پیدا کنید. بچه ها میتونن ساعت ها با H2O سر کنند. فقط مطمئن شید که چند تا حوله دم دست داشته باشید.

  • بچه های بزرگ تر و کوچیک تر

شما مجبور نیستید که بچه هایی که دعوت میکنید همه دریک سن باشند. بچه ها توی سن های مختلف میتونند خیلی خوب با هم بازی کنند و از همدیگه چیز یاد بگیرند. بچه های بزرگ تر با حوصله ترند و کوچکتر ها از بزرگتر های خودشون چیز یاد میگیرند.

پس به این نکته باید توجه کرد که قرار بازی دوزبانه برای مسیر یادگیری زبان ما خیلی مفید خواهد بود.

 

https://www.bilingualavenue.com/host-bilingual-play-date/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *