به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

بازی کاوش گری دوزبانه ها

کاوش گری دوزبانه در آخرین هفته ی مدرسه هستیم، هفته ی آخر.

آخ جون!!  مدرسه ی ما این هفته رو به فعالیت های گروهی و اجتماعی تخصیص داده و تمام کلاس های روزانه روتعطیل کرده و این به من فرصتی داده که معمولا به خاطر زمان بندی مدرسه نمیتونم انجامش بدم. پس من و کلاس چهارمی هام رفتیم تو باغچه ی مدرسه برای یه کاوش گری دوزبانه.

 

من تصمیم گرفتم که یه کاوش گری دوزبانه به جای تماما اسپانیایی داشته باشم به این خاطر که اولا میخواستم از لغاتی استفاده کنم که بچه ها هنوز بلد نیستند و دوما میخواستم براشون جالب باشه و احساس “کلاس درس” رو نداشته باشن.

 

قبل از هر چیزی لیست از دسته بندی های مختلف درست کردم و قبل از این که به کاوش گری بریم، کلی اشیای مربوط به این دسته بندی هارو داخل باغ قایم کردم…

 

خیلی از اونا وسایل آموزشی بودند ( بادبزن های اسپانیایی عروسک های کشور پرو و بولوویا، پول، طوطی برزیلی و آلات موسیقی و خیلی چیزهای دیگه) همراه با کلی وسایل دیگه مثل غذا و عروسک های پلاستیکی، کاموا، لباس بچه، و غیره. خیلی باحال بود. یه سری از وسایلی خیلی خوب پنهان شده بودند و بقیه جلوی چشم بودند.

 

پیش از بیرون رفتن و اجرای کاوش گری دوزبانه برای بچه ها در  کلاس یه دور قوانین بازی و رفتار هایی که وقتی بیرون از کلاس هستیم مناسبند را مرور کردیم. این نکته ی مهمی بود چون که نمیخواستم بچه ها بدوئن  و داد بزنن “فلان چیزو دیددددممم” و یا به بقیه بگن که وسایل کجا مخفی شده و مطمئنا نمیخواستم که اونا مثل دیوونه ها شروع به دوئیدن کنن.

 

حالا که صحبت از قوانین مناسب شد، چند نکته ضروریه:

  • برای هر دسته فقط یک شی (نمیتونین از یه شی برای دو دسته استفاده کنید)
  • خراب کردن درختان و گیاهان ممنوع
  • اگر بتونن توضیح بدن که چرا یک شی به دسته ای تعلق داره، میتونن اونو تو اون دسته بذارن
  • برای زمان تخصیص داده شده، سعی کنید که تا اونجایی که میتونین وسیله جمع کنید، اگر نتونستین مسئله ای نیست!

 

بهشون مداد و تخته شاستی و یه کیسه ی کاغذی دادم و فرستادمشون که برن! دیدن اینکه اونا چیزایی که من قایم کردم رو پیدا میکنن خیلی جذاب بود. بعد از 15 دقیقه من فرصت گنج پیدا کردن و تموم کردم و همگی به کلاس برگشتیم تا ببینیم هر کسی چه چیزهایی پیدا کرده. بچه ها خیلی جذب نشون دادن چیزهایی که توی کیفشون داشتند شدند. خیلی از موارد تفسیرخلاقانه ای از دسته بندی ها بود.

اصلا نمیتونم صبر کنم که بازم انجامش بدم!

شما تاحالا از این بازی ها کردین؟ اگه آره با ما در میون بذارید.!

 

 

https://www.mundodepepita.com/2015/06/bilingual-scavenger-hunt-what-fun.html

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *