به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

بهترین بازی ها برای بچه های دوزبانه

بهترین بازی ها برای بچه های دوزبانه . من تا الان خیلی راجع به مزایای بازی کردن با بچه ها حرف زدم.این یه راه فوق العاده برای زیاد کردن درمعرض زبان قرار گیری و همچنین ایجاد نیاز به صحبت کردن آن زبان است.

برای بعضی از والدین بازی کردن خیلی آسونه. ولی اگه برای بعضیا نباشه چی؟ یا اگه ایده های بازی با بچه هاتون تموم بشه چی؟

من بهتون 3 تا از بهترین بازی هایی که من با بچه هام برای تمرین لغات اسپانیایی میکنم و میدم. شما میتونید هر 3 تا بازی رو بر طبق نیاز های خانواده ی خودتون تطبیق بدید. بازی ها برای بچه های دوزبانه

  • پازل

پازل ها خیلی خوبن چون میتونید اونو برای هر سنی تنظیم کنید.میتونید از پازل های 4 تیکه شروع کنید و راه خودتون رو به پازل های چند صد تیکه ای باز کنید.شما میتونید از الان یه روتین یا عادت برای بچه ها ایجاد کنید و اونو برای سال های طولانی نگه دارید.

پس چجوری میتونید از پازل به عنوان اهرم برای آموزش  لغات بیشتر استفاده کنید؟

میتونید همون جور که دارید پازل درست میکنید در مورد قسمت های مختلفشحرف بزنید. لغاتی وجود دارند که وقتی در مورد شکل، رنگ، محل قرار گیری پازل ها حرف میزنید، ازشان استفاده کنید. میتونید راجع به این کدام تیکه ها توی جای درست قرار گرفتن و کدام نه صحبت کنید. معمولا پازل ها درپوش یا قسمت بالایی دارند که تصویر پازل وقتی کامل شد رو نشون میده. این به شما اجازه میده که از لغات مقایسه ای برای مقایسه اون چیزی که میبینید و اون چیزی که روی در پازل هست استفاده کنید.

یکی دیگر از راه هایی که بتونید از زبان استفاده کنید، فکر کردن با صدای بلنده. همین جور که دارید قطعات پازل رو کنار هم میچینید فکر هاتونو با صدای بلند بیان کنید. به فرزندتون اجازه بدید که شاهد حل کردن مشکلات شما باشه تا بتونه از همون لغات برای گفتن افکار خودش استفاده کنه.

این بازی خوبیه  که میتونین تو هر زمانی از روز انجامش بدید و محدود به پیدا کردن پازل به زبان مورد نظرتون نیستید. فقط یه راه در رو برای یادگیری لغاتند. بازی ها برای بچه های دوزبانه

  • حافظه

حافظه مهارت خوبیست که ارزش بالا بردن داره. این یه عنصر ضروری برای یادگیری زبان و توسعه ی آن است چرا که ما برای  استفاده از زبان باید لغاتی را که داریم یاد میگیریم رو به خاطر بیاریم.

راه مورد علاقه ی من برای بهتر کردن مهارت حافظه از طریق… منتظر باشیییییید… بازی حافظه است!

ما توی خونمون طرفدار پر و پا قرص بازی های حافظه ای هستیم. چون که نه تنها این مهارت رو قوی می کنه، بلکه یه روش عالی برای کار کردن روی زبانمونه.

ما حافظه بازی رو از زمانی که دخترم 2 سالش بود انجام میدادیم و حالا که تقریبا 6 سالشه، ما این بازی رو با تکه های زیادی انجام میدیم که بهمون انعطاف زیادی میده.

با حافظه، میتونید از لغات توصیفی خیلی زیادی استفاده کنید، چرا که معمولا بصری هستند. ما یه قانون داریم که به محض اینکه عکس رو برگردوندیم، باید برای همدیگه توضیح بدیم که عکس چه شکلی بود. این چیزی بود که یکم نیاز به مدل سازی داشت ولی الان تبدیل به عادت شده. ما خیلی ساده شروع کردیم، یه چیز مثل  ” روی این تیکه یه اردک هست”. ولی الان ریزه کاریش بیشتره،  ممکنه چیزی مثل ” کارت من زمینه ی سبز داره و یه شاهزاده با موهای بلوند بلند روشه. اون همچنین یه لباس صورتی تنشه که برق میزنه”

ما همچنین موفق شدیم که موقع بازی، مفاهیم ریاضی رو هم در اون جا بدیم. ما راجع به حدل ها زیاد حرف میزنیم. شما معمولا کارت ها رو روی جدول میزارید تا تشخیص اینکه کدوم کارت رو برگردوندید راحت تر بشه.

من از این فرصت برای صحبت در مورد اینکه توی هر ردیف چند تا کارت وجود داره استفاده میکنم. از اونجایی که دخترم داره تو ریاضی روی 10 تایی ها کار میکنه، شاید حتی 10 تایی هم بشمریم.امتحانش کنید. ممکنه متوجه بشید که این بازی به شما اجازه میده از لغاتی استفاده کنید که غیر از این ممکن بود روش کار نکنید. بازی ها برای بچه های دوزبانه

  • اونو (uno)

این جدید ترین ضمیمه ی بازی ها تو خونه ی ماست.ما عاشقشیم.به اشتراک گذاشتن یه خاطرات بچگیمون همیشه لذت بخشه.

این بازی هنوز نظر فرزند 3 سالمون رو جلب نکرده. وقتی داریم بازی میکنیم اونجاست ولی زود ازش خسته میشه. من اینو به بچه های آخر پیش دبستانی و بزرگتر پیشنهاد میکنم.

من عاشق بازی اونو هستم چون که میتونید از راجع به استراتژی های مختلف حرف بزنید. تا الان ما این بازی رو اینجوری بازی میکنیم که کارت هامون رو به همدیگه نشون میدیم. من مطمئنم که این اوضاع به زودی تغییر میکنه. ولی برای الان من و دخترم راجع به حرکت هایی که میخوایم بکنیم و چرا، صحبت میکنیم.

ما همچنین قبل از شروع بازی، راجع به قوانینی که میخوایم اجرا کنیم صحبت میکنیم. ممکنه توی یه دست کار خاصی انجام بدیم که توی دست بعد اجازه ندیم. باعث ایجاد تفاوت میشه ولی راه خوبی برای اینکه به بچه ها احساس قدرت در انتخاب بدیم و اونا به ما زبان مورد نظرمون به ما بگن که که چرا این انتخاب رو کردن.

خب شما چی فکر میکنید؟ تاحالا یکی از این راه ها رو امتحان کردین؟ فکر میکنید با کدوم یکی شروع میکنید؟

این بازی ها برای بازی کردن و پیدا کردن راحتند. یکیشون رو این هفته امتحان کنید و ببینید چی پیش میاد.

هم خوش میگذره و هم به فرزندانتان نیاز و افشای لازم به زبان رو میدید. بازی ها برای بچه های دوزبانه

خوش بگذره!

 

 

 

https://www.bilingualavenue.com/my-best-games-for-bilingual-kids/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *