به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

تاثیر مثبت رابطه ی فرزند والدی

تاثیر مثبت رابطه ی فرزند والدی

وقتی که پای زندگی خانوادگی وسط می آید،همه تلاش میکنند که بفهمند چجوری رابطه ی بین فرزند و والدین به صورت ایده آل خودش در می آید. تکنیک های تربیت مثبت در واقع تاثیر رابطه فرزند والدی برای بزرگ کردن بچه ها با نظم و ارزش های اخلاقی موثر است.

رویای هر پدر و مادری چنین تربیتی مثبتی است. با این حال اصلا کار ساده ای نیست. مهم است که بدانیم که رابطه ی بین والدین و فرزندان، مثل یک خیابان 2 طرفه است و به زبان دیگر این یک رابطه ی والدی، بین والدین و بچه هایشان است.
یک باغ وقتی زیبا میشود که گل هایش شروع به شکوفه دادن میکنند.به همین نحو اگر والدین یاد بگیرند که چگونه “باغبان” خوبی باشند و بتوانند شخصیت فرزند خود را بشناسند و تغذیه اش کنند، آن موقع باغشان معطر خواهد شد! تربیت مثبت والدین فقط همین است.
وقتی که والدین مهارت های پدر مادری خود را افزایش میدهند،اولین قدم در کنترل و پرکردن فاصله ی بین نسل هایشان را بر داشته اند. زمانی که والدین تعادل بین اینکه چه زمانی از حد و مرز استفاده کنند، چه زمانی تشویقشان کنند و چه زمانی ناامید را برقرار کنند، به لوس نشدن بچه ها کمک میکنند. با این روش آنها تبدیل به والدین خوبی می شوند. وقتی که مردم نمیدانند که چگونه پدر و مادر خوبی باشند، فاصله ی بین آنها و فرزندانشان زیادتر میشود.

Param Pujya Dada Bhagwan میگوید: ” هر جوان بالغ قدرت بالقوه ی تغییر دنیا را دارد. او فقط به حمایت و راهنمایی درست احتیاج دارد.”

منبع “https://www.dadabhagwan.org

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *