به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

دلهره و نگرانی زمان خواب کودکان

در زمینه دلهره و نگرانی زمان خواب کودکان در اینجا راهکارهایی به صورت تصویری پرداخته شده تا با توجه و عمل به این راهکارها، دلهره و نگرانی زمان خواب کودکان از بین رفته یا کاهش یابد.

 

جعبه دلهره و نگرانیها :

 یکی دیگر از راهکارها برای رفع  دلهره و نگرانی زمان خواب کودکان این است که اگر دلهره و نگرانی باعث می شود که بچه شما استراحت نداشته باشد. شما می توانید یک جعبه دلواپسی و نگرانی درست کنید.

سپس از فرزند خود بخواهید درباره نگرانیها و دلهرهایش در طی روز نقاشی بکشد یا بنویسد و همچنین در باره راه حل های  ممکن فکر یا صحبت کند. قبل از خواب او کاغذ نوشته هایش را درون جعبه بیاندازد.

 

Box of fright and worries

زمان خواب : 

بعد از یک روز شلوغ در مدرسه، یک زمان خواب روتین موضوع مهمی می باشد برای آماده کردن بچه شما جهت خوابیدن. یک مکان آرام ، ساکت و نسبتا تاریک  جهت خواب شب به فرزند شما کمک خواهد کرد. کامپیوتر و تلویزیون را خارج از اتاق خواب قرار دهید.

گیم بازی کردن و تلویزیون دیدن در زمان خواب باعث می شود که بچه شما در روز بعد در انجام وظایفش مشکل داشته باشد. همچنین تلفن را هم در زمان خواب خاموش کنید.

نفس عمیق :

 نفس کشیدن عمیق کمک می کند که فرزند شما آرام شود. شما می توانید به فرزند خود بیاموزید که نفس خود را به آرامی به بیرون دهد با کمک وسیله حباب ساز به بچه خود بگویید همانند تصویر بالا دراز بکشد و از او بخواهید که نفس دم خود را به آرامی و در طی ۴ شماره انجام دهد(یک خرگوش، دو خرگوش، سه خرگوش، چهار خرگوش) . اکنون نفسش را چهار شماره در سینه نگه دارد.

حال از او بخواهید که بازدم خود را در طی چهار شماره همانند دم به بیرون انجام دهد. اگر کودک شما در اینکار مشکل دارد به او یادآور شوید که بازدمش به آرامی صورت گیرد همانند زمانی که  می خواهد با دستگاه حباب ساز حباب ایجاد کند. اکنون چهار شماره نفسش را نگه  دارد.  این دم و بازدم را به همان نحو که گفته شد چهار مرتبه انجام دهد و به او بگویید که با این کار و تمرین روزانه به آرامش خواهد رسید.

 

deep-breath

تصویر دیداری می تواند کمک کننده باشد : 

کتابی با عکسهایی از مکانی انتخاب کنید که بچه شما می تواند تصور کند( سعی کنید از عکسهای تیره یا ترسناک دوری کنید). درباره عکس صحبت کنید و از کودک خود بخواهید که اگر می تواند آن را در ذهنش مجسم کند. او می تواند از تصور خود استفاده کند و عکس را تغییر دهد یا چیزی به آن بیفزاید.

هنگامی که کودک شما یاد بگیرد که تصویر را در ذهنش ایجاد کند ، او می تواند کمکش کند که خواب آرام و خوبی داشته باشد. که این به رفع  دلهره و نگرانی زمان خواب کودکان کمک خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *