به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

آیا تماشای تلویزیون برای کودک باید محدود باشد؟

در خصوص اینکه آیا من باید مدت زمان تماشای تلویزیون برای کودک را محدود کنم بر اساس سن کودک شما توصیه هایی میشود که در اینجا به آنها می پردازیم.

برای کودکان زیر دو سال توصیه های رایج در مورد تماشای تلویزیون این است که به آنها اصلا اجازه دیدن تلویزیون  داده نشود.به خاطر اینکه کودکان نوپا به فعالیت های فیزیکی نیاز دارند و باید آنها را انجام دهند. در هر صورت این توصیه به این علت هم می باشد که کودکان تا دو سالگی از درک آن چیزی که می بینند ، عاجز هستند و فهمیدن آن برای کودکان مشکل است.

اگر به کودک خود اجازه تماشای تلویزیون می دهید، آنرا به زمان های 10 یا 15 دقیقه متوقف کنید. بیش از آن مغز کوچک کودک زیر دو سال شما ممکن است به آن عادت کند و بدون تفکر فقط به تماشای تلویزیون بشیند.

بین سن دو تا سه سالگی ، کل تماشای تلویزیون برای کودک را به یک ساعت در روز محدود کنید. این محدودیت به این دلیل باید صورت گیرد که کودک شما فعالیت ها و بازی های فیریکی خود را داشته باشد، زیرا این فعالیت های فیزیکی نقش بسیار مهمی در رشد تفکر و مغز و احساسات او ، بازی می کند تا تماشای تلویزیون.

کودک شما همچنین نیاز دارد تا با شما و همچنین سایر بچه ها ،تعامل  و ارتباط متقابل داشته باشد. بنابراین او یاد خواهد گرفت که چگونه صحبت کند و با دیگران ارتباط داشته باشد. تمام این فرصت ها در صورتی به دست خواهد آمد که شما تماشای تلویزیون را محدود کنید.

برای کودکان چهار سال و بالاتر، پزشکان محدودیت دیدن هر نوع صفحه نمایش را به یک تا دو ساعت در روز توصیه می کنند. این محدودیت شامل تلویزیون، کامپیوتر و همچنین دستگاه های موثر مانند موبایل از جمله موبایل های هوشمند و تبلت می باشد. لازم به ذکر است این توصبه ها در کشورهایی مثل آمریکا ، کانادا و استرالیا خیلی شایع و متداول می باشد.

امیدواریم از توصیه های در خصوص اینکه آیا من باید مدت زمان تماشای تلویزیون فرزندم را محدود کنم استفاده لازم را ببرید.

منبع : http://babycenter.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *