به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

کتاب های مصور زبان روش دیگر برای یادگیری زبان کودکان

کتاب های مصور زبان یک منبع معتبر برای کمک به کودکان در یادگیری زبان انگلیسی هستند. این به این خاطر است که بچه ها عاشق گوش کردن به داستان هستند.کتاب های مصور زبان محتوایی آشنا و به یاد ماندنی به ما عرضه میکنند، و کتاب های مصور با کیفیت به کودکان کمک میکند تا درک کنند چراکه اونها چیزی را که میشنوند و میبینند را باهم مطابقت میدهند. با این روش، بچه ها سواد بصری و حس قدرشناسی هنری خود را پرورش میدهند.همچنین آنها مدل های مختلف تصویر سازی را کشف میکنند و راجع به فرهنگ تصویر سازی یاد میگیرند.

چرا از کتاب های مصور زبان در توی کلاس استفاده کنیم؟

معلم ها میتوانند از کتاب داستان ها برای بهتر کردن ترم زبان انگلیسی و یا به عنوان یکی از منابع اصلی تدریسشان استفاده کنند. کتاب داستان ها میتوانند به عنوان سکوی پرشی برای دایره ی گسترده ای از فعالیت ها در پیشرفت مهارت های زبان انگلیسی کودک باشد و دیگر نواحی برنامه ی آموزشی را با استفاده از تم و محتوای کتاب جان ببخشد. همچنین کتاب ها بسیار انگیزه بخش هستند چراکه تخیلات بچه ها تمرین میدهند و برای علایق و سبک های یادگیری متفاوت رضایت بخش هستند. داستان گویی یک تجربه ی اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است و پاسخ هایی مثل خنده، ناراحتی، ترحم، هیجان و پیش بینی را به وجود می آورد که همگی پیشرفت اجتماعی و احساسی را توسعه میدهد.یکی دیگر از منافع کتاب خوانی این است که کودک را به لذت بردن از یادگیری زبان تشویق می نماید و عشق به ادبیات را در انها می پروراند.

کتاب های مصور زبان میتواند نیاز های مختلف یادگیرنده ها را برطرف کند

وسعت تدریس زبان به بچه های کوچک در سرتاسر دنیا، و تنوع در سیاست از یک کشور به کشور دیگر، به این معناست که معلم ها به بچه هایی با نیاز های یادگیری متنوع و درجه های انگلیسی متفاوت درس میدهند. کتاب داستان ها کمک میکنند که این نیازهای متفاوت برطرف شود به این خاطر که بچه ها میتوانند معنای کلی داستان را با کمک تکنیک داستان گویی معلم و تصویر سازی زیبا درک کنند.هر کودکی باید با توجه به درجه زبان شناختی و مهارت های شناختی اش، جواب دهد.

انتخاب کتاب داستان مناسب

کلید موفقیت برای داستان گویی، انتخاب درست داستان برای مهارت های شناختی و زبان شناسی بچه هاست. آنها شاید دانش محدودی در زبان دومشان داشته باشند ولی با این وجود ایده، مفهوم و اشتیاق مربوط به سن رشدی اشان داشته باشید. معلم ها باید راجع به معیارهای انتخاب کتاب مناسب مثل درجه، موضوع و انگیزه اطلاعات داشته باشند.

وقتی که کتاب مناسب برای کلاستان را انتخاب کردید، باید پتانسل این کتاب را برای کلاس بررسی کنید و فعالیت هایی برای آمدگی پیش از خواندن، وسط داستان و بعد از داستان آماده کنید.مهم است که در ابتدای داستان به بچه ها بگویید که در انتها چه در انتظارشان است: ارائه ی داستان، پروژه، ساختن چیزی، طراحی کتاب شخصی خودشان و غیره. این به کار بچه ها هدف میدهد و به بچه ها انگیزه برای انجام تکلیف میدهد.

در هنگام خواندن بلند داستان چه چیزهایی را در نظر بگیریم

خواندن داستان با صدای بلند نیازمند آماده سازی است. شما نیاز دارید که خود را با کتاب، صفحه آرایی اش ، تصاویرش و داستان آن آشنا کنید.خواندن بلند کتاب را چند بار قبل از کلاس تمرین کنید تا بتوانید آن را با اعتماد به نفس ارائه دهید، از تکنیک های داستان سرایی مثل اشاره به تصاویر، توضیح اضافه، سوال پرسیدن و تشویق بچه ها به پیش بینی و تکرار استفاده کنید. بقیه تکنیک ها شامل قطع کردن در وقت مناسب، تنظیم اندازه یا تن صدایتان، استفاده از زبان بدن، اصطلاحات و صدا سازی، است.

کشف کتاب داستان های جدید

برای من، اعجاب کتاب داستان در این است که همیشه در حال کشف عناوین جدید هستم، نه فقط از انتشارات جدید بلکه همچنین از کتاب های کلاسیک.کشف عنوان جدید همیشه لحظه ای هیجان انگیز است! من و همکارم اشک های زیادی رو با به اشتراک گذاشتن کتاب هامون ریختیم- مثل قدرت داستان گویی که باعث تحریک واکنش احساسی ما میشود.اخرین کشف من کتابی منتشر شده در سال 1949  به نام “کتاب مهم” بوده است.یه چیز فراطبیعی در مورد این کتاب وجود داره که برای من بسیار دلپذیر است- اون راهیست که چیز خاصی را پیدا میکنیم، حتی ساده ترین چیزها مثل یک قاشق!

کتاب ها مسری هستن و وقتی که شروع به استفاده از آنها میکنی، متوجه میشوی که برگشتن به ابزار های تدریس زبان متداول سخت است.

 

https://www.britishcouncil.org/voices-magazine/how-teach-children-english-using-illustrated-storybooks

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *