به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

چگونه از عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی استفاده کنیم

عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی . نوزادان و مهد کودکیا عاشق عروسک های خیمه شب بازی هستند.پس از این توجه بهره ببر و از عروسک ها استفاده کن تا انگلیسی درس بدهی.

بزار عروسک های نمایشیت متحدت باشن،پلی باشن بین شما و فرزندتون.البته که عروسک شما فقط میتونه انگلیسی حرف بزنه! این باعث ایجاد انگیزه برای کودکتون میشه که سعی کنه با شخصیت عروسکی ارتباط برقرار کنه.

مزایای استفاده از عروسک های خیمه شب بازی برای کودک:

عروسک های خیمه شب بازی راه بسیار خوبی برای درگیر کردن توجه و خلاقیت بچه ها در همه ی سنین است. استفاده از عروسک ها در محیط های آموزشی راهی لذت بخش برای ترقی مهارت های جدید یادگیری و راه کارهای آن است.

مهارت های اجتماعی: عروسک های نمایشی میتونن مهارت های اجتماعی و ارتباطی را به وسیله ی ارائه ی موقعیت هایی برای تعامل با عروسک ایجاد کنند.بچه ها از این روش میتونن برای ارتباط با یک کودک دیگه هم استفاده بکنند.

پیشرفت عاطفی: عروسک ها میتونند با یک “دوست” بودن یا راهی برای دوست شدن با بقیه ی بچه ها بدون اینکه خودشون مستقیم وارد عمل بشن، ازشون حمایت عاطفی کنه.

تقدیر از موسیقی: عروسک ها میتونن موسیقی و حرکاتش رو جالب تر کنند و به بچه ها حرکت کردن و کلمات را با استفاده از آهنگ های جدید یاد بدهند.

اعتماد به نفس در حرف زدن و خواندن: کودکانی که نسبت به بلند حرف زدن و خوندن بی میل هستند، شاید با حرف زدن یا خوندن برای یک عروسک احساس راحتی بیشتری بکنند.

مهارت های حرکتی: با استفاده از عروسک های خیمه شب بازی میتوان راه مثبتی برای تشویق به حرکت و کنترل های حرکتی و تمرین های رشدی ساخت.

راهنمایی: بچه ها میتونن با تماشای نمونه ی رفتاری عروسک های خیمه شب بازی ازشون رفتار مناسب را یاد بگیرند یا عروسک ها میتونن یه سری قوانین را برای کلاس وضع کنند.

تشویق به خلاقیت: بچه ها میتونن از عروسک های خیمه شب بازی برای داستان سازی، سناریو سازی یا راه حل های خلاقانه برای حل مشکلاتشان استفاده کنند.

جلب توجه: عروسک های خیمه شب بازی میتونن راه جالبی برای جلب توجه بچه ها در گروه های کوچک و بزرگ باشن، مخصوصا اگر بزرگتر ها به این عروسک ها شخصیت های محصور کننده ای بدن.

ترویج نمایش های دراماتیک: این عروسک ها شخصیت های آماده به خدمتی برای ایجاد نمایش ای متنوع و داستان های جور واجور در سبک های مختلف هستند. عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی

 

کتاب-خوانی-برای-کودک

عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی . داستان مکس را بخوانید:

من برای کوچکترین فرزندم از یک عروسک خیمه شب بازی استفاده کردم. عروسک دستی فقط میتونه انگلیسی صحبت کنه و تنها کاری که بلده اینکه مسخره بازی در بیاره. عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی

من با بچه هام انگلیسی حرف میزنم ولی اونا میدونن که من فرانسوی را روان صحبت میکنم، پس به زبان فرانسوی جواب من رو میدن و اینکه بخوام مجبورشون کنم که انگلیسی حرف بزنن تبدیل به یک مصیبت بزرگ شده.

با این حال یه روز وقتی که با کوچیک ترین فرزندم داشتم توی چند تا جعبه رو میگشتم، مکس یه عروسک خیمه شب بازیه “پینوکیو” پیدا کرد. مکس گفت (به فرانسوی)مامانی میتونی به حرف بیاریش؟ منم جواب دادم البته. عروسک رو دستم کردم و بهش به انگلیسی گفتم سلام.

اسمت چیه؟ ( با یه صدای بامزه حرف زدم که از صدای خودم متفاوت باشه). پسرم ( اون موقع 3 سالو نیمه بود)به انگلیسی بدون نقص پاسخ داد: اسم من مکسه. اسم تو چیه؟

من خیلی شوکه شدم و از اون به بعد وقتی که پینوکیو رو از توی قفسه پایین میارم مکس همیشه باهاش انگلیسی ارتباط برقرار میکنه.بعضی وقتا وقتی که از کلمه ای مطمئن نیست، اول از من سوال میپرسه و بعد به پینوکیو میگه.

پینوکیو همیشه کارای مسخره میکنه و اسم هارو با هم قاطی میکنه که مکس رو میخندونه و طبیعتا وادار به تصحیحش میکنه. گاهی پینوکیو اعتراض میکنه و به من میگه، منم براش توضیح میدم که حق کاملا با مکسه… پینوکیو دوست صمیمیه مکسه و حتی گاهی بدون من و تنهایی با پینوکیو انگلیسی صحبت میکنه. فوق العادس.

من واقعا این تکنیک رو به همه ی کسایی که بچه ی کوچیک دارن پیشنهاد میکنم. من نتونستم از پینوکیو برای تدریس انگلیسی توی کلاسام استفاده کنم ( اون خیلی بهش وابستس). اما از یه خرس عروسکی برای گفتن داستانام استفاده کردم. بچه ها عاشقش شدند و هیچ مشکلی تو تکرار کردن کلمات “تدی”و جواب به سوالاش نداشتند.

تدی همیشه گرسنه بود و بچه ها عاشق غذا دادن بهش با فلش کارت ها بودند. تدی تو گوش من میگفت: “ice cream” و من برای بچه ها تکرارش میکردم. همه ی بچه هایی که فلش کارت بستنی را در دست داشتند، میدادنش به تدی و تدی با یه عالمه سر و صدا همه رو می بلعید. این به نظر بچه ها خیلی خنده دار بود. عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی 

از عروسک های خیمه شب بازی در کلاس ها چجوری استفاده کنیم؟

برای معرفی کلمات و ساختار جمله ی جدید
برای تکرار و تفهیم مفاهیم
برای قصه گویی
برای شعر خوندن
برای بازی های حرکتی
برای خلق قافیه
برای خلق لحظاتی بین استاد و عروسک به وسیله حرف زدن. عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی

مراقب عروسک های ترسناک باشید:

یکی از معلم ها بعد از خریدن یه عروسک خیمه شب بازی گران قیمت پیش من شکایت کرد که بچه ها ازش میترسند. وقتی که عکس رو برای من فرستاد کاملا متوجه شدم که چرا! یه عروسک با دهن باز خیره، چشم های ور قلمبیده، دهنی که گوشش چروک خورده و دست های بزرگ خط دار. این عروسک منو یاد ” جوکر” توی کارتون ” بت من” می انداخت. پس اگه شاگرداتون از یه عروسک خوششون نیومده فورا اونو کنار بذارید و دفعه ی بعد از یکی دیگه استفاده کنید. عروسک های نمایشی در آموزش زبان انگلیسی

منابع:
https://www.teachingenglishgames.com
https://childcare.extension.org

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *