به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

کاردستی 5 اردک کوچولو بهمراه مادرشون

مادر و اردک کوچولو

“Five little ducks” یک شعر کودکانه بسیار معروف و محبوب بین والدین و کودکان است و ساختن این اردک ها می تواند به شمارش معکوس بچه از 5 به پائین کمک کند. آنها هم می توانند از شمارش معکوس از انگشت های خود استفاده کنند و هم از ساختن آنها لذت ببرند، در حالی که آهنگ آنرا نیز بخوانند و از حفظ شوند.

5 اردک کوچک به همراه مادرشون

بچه اردک ها خیلی بازی کردن و شنا کردن را دوست دارند ولی آنها برای اینکه ایمن تر باشند باید سعی کنند در کنار مادر خود شنا کنند تا اینکه کاملا بزرگ شوند به این صورت آنها می توانند کاملا به صورت امن به شنا کردن خود در کنار مادر ادامه دهند.

MG_4343_1-1200w-blog

اردک مادر:
وسایل مورد نیاز :
1-کاغذ رولی دستمال کاغذی
2- کاغذ مقوایی رنگی بژ – قهوه ای – و زرد
3- رنگ گواش بژ
4- قلمو رنگ
5- 2 عدد چشم بزرگ
6-قیچی
7- مداد قهوه ای
8- ماژیک مشکی
9- چسب

اول با رنگ کردن رول دستمال کاغذی شروع کنید آن را به رنگ بژ کاملا رنگ کنید و بگذارید کاملا خشک شود. در این فاصله روی کاغذ بژ دو تا بیضی رسم کنید ، یکی به عنوان سر و بزرگتر و یکی به عنوان بدن ، بعد از آن روی همان کاغذ بژ همانند تصویر یک عدد دم رسم کنید و همه را دور تا دور ببرید . شما به یک نوک زرد رنگ هم احتیاج خواهید داشت ، همچنین بال اردک را روی مقوای قهوه ای رسم کنید و آنرا مثل بالا دور تا دور ببرید.

اردک2

بعد از آن شروع به وصل کردن قسمت های بریده شده می کنیم ابتدا دم را به قسمت انتهای بیضی به صورت افقی با چسب ، می چسبانیم

اوردک2

بعد از آن بال را به قسمت بالای بیضی می چسبانیم.از مواد قهوه ای برای کشیدن جزئیات بال و پر همانند تصویر استفاده کنید.

اوردک4

در قدم بعدی هر چیزی که مربوط به سر اردک مادر است را به هم وصل می کنیم ،ابتدا منقار اردک را با یک ماژیک مشکی یک لبخند رسم می کنیم و ازقسمت افقی بیضی منقار اردک مادر را می چسبانیم .بعد از این می توانیم در قسمت بالای سر اردک 2 عدد چشمی که داشتیم را بچسبانیم و با ماژیک مشکی مژه های آن را هم رسم کنیم.

اوردک5

بعد از اینکه کارهای اولیه سر و بدن اردک مادر تمام شد، می توانیم قسمت سر و بدن را به رول دستمال کاغذی که قبلا رنگ کرده ایم بچسبانیم، سر به بالای رول و بدن به پائین رول .

اوردک6

اردک کوچولو

اردک کوچولوو

مواد مورد نیاز اردک های کوچک:
1- پنج عدد رول دستمال کاغذی
2-مقواهای رنگی زرد – زرد تیره – نارنجی
3-رنگ گواش زرد رنگ
4- قلمو نقاشی
5-ده عدد چشم سایز متوسط برای چسباندن
6-قیچی
7- مداد قهوه ای
8- ماژیک مشکی
9-چسب

اردک مقوایی

در ابتدا کارمان را با رنگ کردن 5 رول دستمال کاغذی به رنگ زرد رنگ شروع می کنیم و بعد از آن ، آنها را کنار می گذاریم تا کاملا خشک شوند. در حالی که رول ها در حال خشک شدن هستند ، طبق تصویر سر و بدن جوجه اردک ها را در مقوای زرد و بال را روی مقوای تیره ه تر و منقار را روی مقوای قرمز رنگ می کشیم و دور تا دور آنها را با قیچی جدا می کنیم.

اردک مقوایی2

سپس بال ها را مثل تصویر به بدن با چسب می چسبانیم ، بال بزرگ روی بدن میچسبد و بال دیگر را از پشت می چسبانیم و پرها را با مداد قهوه ای روی بال ها رسم می کنیم. بعد از بال نوبت به منقار می رسد که آنرا با چسب به وسط سر و دو چشم را بالای منقار می چسبانیم. و از ماژیک مشکی برای کشیدن یک منقار با لبخند استفاده می کنیم.

اردک مقوایی3

در انتهای این قسمت با مواد قهوه ای هم انتهای بدن اردک را کمی سایه می زنیم تا جزئیاتش بیشتر مشخص شود و در انتها سر را به ابتدای کاغذهای رولی که از قبل رنگ کرده ایم و بدن را به انتهای کاغذ رولی دستمال کاغذی می چسبانیم و می توانیم بعد از تمام شدن اردک ها با کودکانمان شعر معروف “five little ducks” را بخوانیم و لذت ببریم.

LITTLE DUCKS2

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *