به سایت آموزش زبان کودک "نی نی انگلیش" خوش آمدید
0
02144944189

10 راه برای معرفی زبان دوم به فرزندتان

10 راه معرفی زبان دوم به فرزندتان، معرفی برتری داشتن زبان دیگر به کودکتون، باعث میشود که بتوانند با دنیا ارتباط برقرار کنند و بعد ها در زندگی موفق شوند.طبق گفته های فوروم های اقتصادی و آموزشی، بچه هایی که در معرض زبان های دیگری هستند دارای روحیه همدلی بیشتری هستند و بچه های دوزبانه به عنوان بزرگسال حقوق های مطلوب تری میگیرند. هر نوع افشایی به زبان عالی است، حتی اگر شما به عنوان والدین خودتان آن زبان را صحبت نکنید، میتوانید به فرزندانتان کمک کنید که به پایه های آن زبان دسترسی پیدا کنند. والدینی که چند زبانه هستند میتوانند روان شدن در چند زبان فرزندشان را با ایجاد افشای مساوی بین زبان هایی که میدانند و یا در حال تمرینشان هستند، تضمین کنند.

  1. از راه های معرفی زبان دوم رسانه ها هستند

والدین میتوانند فرزندانشان را تشویق کنند که به زبان مورد نظرشان یا زبان های مختلف برنامه ی تلویزیونی ببینند، تا مطمئن شوند که فرزندانشان از رسانه های آموزشی استفاده میکنند. برنامه ی کودک و یا فیلم به زبان دیگر راه بسیار خوبی برای افشای زبان است. آنها این شانس را به دست می آورند که که لغات جدید یاد بگیرند و در معرض فرهنگ جدید قرار بگیرند. شاید فرزندتان انگیزه بگیرد تا غذایی جدید را امتحان کند، به زبان دیگری سلام کند و یا بازی ای کند که اصلیاتا در یک کشور دیگر بازی میشود.گسترده کردن منابع زبان فرزندتان به آنها دسترسی نامحدودی به دنیا را می دهد.

  1. سفر کردن

سفر کردن به یک کشور دیگه شانس عالی ای برای تمرین زبان جدید است. همچنین راه جالبی برای یاد دادن یک فرهنگ جدید به فرزندتان است. شاید برای خیلی از خانواده ها سفر کردن به خارج از کشور هزینه بر باشد ولی مشکلی نیست. دنبال جمع مورد نظرتان بگیردید و فرزندانتان را به دنیای خارج  از دیوارهای خانه اتان وصل کنید.فستیوالی را پیدا کنید که فرهنگ دیگری زا جشن میگیرد، در رستورانی غذا بخورید که غذاهای سنتی سرو میکند یا موزه هایی را پیدا کنید که فرهنگ های دیگر دنیا را به نمایش بگذارد.چه با هواپیما به قسمت دیگری از دنیا برید و یا با ماشینتان به بخش دیگری از شهرتان بروید، میتوانید یک ماجراجویی جالب را تبدیل به فرصتی برای یادگیری زبان کنید که تاثیر ماندگاری دارد.

  1. تعریف کردن ،یکی دیگر از راه های معرفی زبان دوم 

در همان زمان که با فرزندتان در حال انجام کاری هستید، وظایفتان را به زبان دوم تعریف کنید. آشپزی کردن و کمک کردن در کار خانه راه خوبی برای استفاده از این تاکتیک است و شما میتوانید در حین انجام آن کار، آن را توصیف کنید. انجام حرکت های فیزیکی باعث کمک به جا گرفتن زبان در حافظه میشود.

  1. آواز خواندن

گوش دادن به موسیقی با شعر به زبان دیگر روشی جذاب برای یادگیریست. این روش کودکان را به چالش میکشد، و کلمات را به احساسات وصل میکند. موسیقی راهی بی نظیر برای تشویق کردن بچه هاست و میتواند ابزار خوبی برای حفظ کردن باشد.

  1. استفاده از زبان بدن برای معرفی زبان دوم

حرکات دست و دیگر اشارات غیر کلامی مانند حالت چهره میتواند به بچه ها کمک کند تا زبان را درک کنند. بچه ها میتوانند با توجه به حالت شما کلمات را به احساسات و موقعیت ها پیوند بزنند. وقتی که به سراغ کلمات به زبان جدید میروید به زبان بدنتان هم فکر کنید.

  1. درس دادن از طریق فعالیت های چالش برانگیز به جای فعالیت های غیرفعال

از بلایی که فلش کارت ها به همراه دارند خودداری کنید. در حالیکه استفاده از فلش کارت ها در ابتدا یادگیری زبان و برای بازی های وصل کردنی مفید است، استفاده از آنها برای یادگیری یکنواخت است. از روش های تدریس بر پایه ی فعالیت استفاده کنید تا حس استفاده از زبان را در آنها ماندگار کنید. بازی و ورزش برای این کار عالی هستند،بازی مورد علاقه ی فرزندتان را به زبان دیگر پیدا کنید و یک بازی جدید باهمدیگر بسازید. برای بچه هایی که دوست دارند فعال باشند، سراغ بازی های با حکات بدن و جهت بروید، تلاش کنید از طریق چالش های خانگی باهم دیگر صحبت کنید.

  1. از فرزندتان بخواهید که با دوستان یا اقوامی که به آن زبان مسلط هستند زمان بگذرانند

فراگیری زبان بر پایه رفتارهای اجتماعیست. یادگیری از یک شخص واقعی میتواند برای بچه ها و یا نوپایان جذاب تر باشد.زمان گذراندن با افراد مسلط به بچه ها این شانس را میدهد که گفتگوی محاوره ای را به جای گفتگوهایی که ممکن است به روش های دیگر یاد داده شود، یاد بگیرند.

  1. پیدا کردن برنامه های اجتماعی، گروه های مدرسه ای، کلاس های فوق العاده به زبان دیگر

بچه ها میتوانند با همسن و سالانشان بعد از مدرسه و یا آخر هفته ارتباط برقرار کنند و پایه های زبان را که در مدرسه یا خانه عرضه نمیشوند را یاد بگیرند.این کار میتواند از جلسات تک به تک با استاد خصوصی، جمع های بعد از مدرسه که بر فرهنگ های دیگر متمرکزند، تا کلاس های رقص و ورزش که که به طور کامل یه نیمه به زبان دیگر هستند، متفاوت است.

  1. یادگیری زبان با یکدیگر

یادگیری زبان دیگر چالش ترسناکیست، ولی چیز کوچکیست که میتوانید برای فرزندتان انجام دهید که استفاده ی کاربردی در زندگی واقعی شما دارد. این چالشی زمان بر است، ولی به شما این فرصت را میدهد که درکنار فرزندتان وقت سپری کنید و نگاهی به روش یادگیری آنها بی اندازید.حتی در معرض زبان قرار گیری های کوچک، خواندن کتاب هایی که به چند زبان چاپ شده اند، تماشای برنامه به زبان دیگر همراه با فرزندتان و یا گوش دادن به موسیقی به یک زبان دیگر،میتواند کمک کند تا پایه ی دانش برای شما و فرزندتان بنا نهاده شود تا بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید حالا چه در کلاس اسپانیایی مدرسه و چه در تعطیلات خانوادگی

  1. استفاده از کتاب های تصویری

کتاب های مصور باعث آسان شدن درک کلمات جدید و غیر آشنا میشود و همین مفهوم را برای یادگیری زبان های دیگر هم میشود یاد گرفت. کتاب هایی نیز وجود دارند که تصویر فراوانی دارند و یک داستان را به چندین زبان مختلف چاپ کرده است.

 

https://medium.com/@caribu/10-ways-to-introduce-a-second-language-to-your-child-8441410c44d0

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *